Aktuality

Věra Špinarová spojí své turné s projektem Ostrava 2015

2.2.2010

To, že se jedná o první samostatné turné této legendy, však není jediná zajímavost. Věra Špinarová se rozhodla po dohodě s producentem Čestmírem Kopeckým, který vede projekt Ostrava 2015, celým turné podpořit kandidaturu Ostravy na Evropské hlavní město kultury v roce 2015.
V rámci šňůry 17 koncertů, mezi kterými nechybí také protikandidátská Plzeň, se návštěvníci seznámí s celým projektem včetně umouněného a naštvaného ostravského chlapce, který se stal symbolem celé kandidatury. „Myslím si, že Věra Špinarová je typická představitelka ostravské kultury. Je to přesně to,co z oblasti kultury může Ostrava nabídnout jak České republice, tak Evropě.
Proto jsme jí vybrali pro projekt Ostrava 2015", uvedl Čestmír Kopecký. „Velice mě těší, že si mě představitelé projektu Ostrava 2015 vybrali za tvář kandidatury na Evropské hlavní město kultury. Ostravu miluji a jsem pro ní ochotna udělat cokoliv. Zároveň pěvně věřím, že Ostrava celou soutěž vyhraje, protože si zaslouží ještě více podpořit již tak pestrý kulturní život ", dodala Věra Špinarová. „Jako zpěvačku i osobnost paní Špinarovou velice obdivuji a právě proto považuji spojení její osoby s kandidaturou Ostravy na Evropské hlavní město kultury 2015 za jeden z aspektů, který nám může v soutěži pomoci k vítězství", doplnil ostravský primátor Petr Kajnar, který nad úvodním koncertem turné v Ostravě převzal osobní záštitu. Předprodej vstupenek na turné byl zahájen již 15. ledna 2010 v síti TicketPortal, vstupenky na koncerty je možné zakoupit přímo v místech konání jednotlivých koncertů a v městských informačních centrech.

 

Datum: 2. únor 2010 Tisková zpráva: Věra Špinarová spojí své turné s projektem Ostrava 2015 Již za tři týdny – ve středu 24. února - odstartuje Věra Špinarová v domácí Ostravě své historicky první samostatné turné s názvem Nadoraz 2010. V průběhu března a dubna potom Špinarová s kapelou procestuje napříč celou Českou republiku a Slovensko, kde odehraje dalších 16 koncertů. To, že se jedná o první samostatné turné této legendy, však není jediná zajímavost. Věra Špinarová se rozhodla po dohodě s producentem Čestmírem Kopeckým, který vede projekt Ostrava 2015, celým turné podpořit kandidaturu Ostravy na Evropské hlavní město kultury v roce 2015. V rámci šňůry 17 koncertů, mezi kterými nechybí také protikandidátská Plzeň, se návštěvníci seznámí s celým projektem včetně umouněného a naštvaného ostravského chlapce, který se stal symbolem celé kandidatury. „Myslím si, že Věra Špinarová je typická představitelka ostravské kultury. Je to přesně to,co z oblasti kultury může Ostrava nabídnout jak České republice, tak Evropě. Proto jsme jí vybrali pro projekt Ostrava 2015“, uvedl Čestmír Kopecký. „Velice mě těší, že si mě představitelé projektu Ostrava 2015 vybrali za tvář kandidatury na Evropské hlavní město kultury. Ostravu miluji a jsem pro ní ochotna udělat cokoliv. Zároveň pěvně věřím, že Ostrava celou soutěž vyhraje, protože si zaslouží ještě více podpořit již tak pestrý kulturní život “, dodala Věra Špinarová. „Jako zpěvačku i osobnost paní Špinarovou velice obdivuji a právě proto považuji spojení její osoby s kandidaturou Ostravy na Evropské hlavní město kultury 2015 za jeden z aspektů, který nám může v soutěži pomoci k vítězství“, doplnil ostravský primátor Petr Kajnar, který nad úvodním koncertem turné v Ostravě převzal osobní záštitu. Předprodej vstupenek na turné byl zahájen již 15. ledna 2010 v síti TicketPortal, vstupenky na koncerty je možné zakoupit přímo v místech konání jednotlivých koncertů a v městských informačních centrech.

Foto