Aktuality

Věra Špinarová se stala kmotrou nového CD skupiny Pohoda5

3.11.2008

 

Kapela Pohoda5 vznikla v roce 2004 jako volné odpočinkové hudební sdružení, které založili manželé Irena a Štefan Kanovští. Napřed zpívali převzaté písně v doprovodu cimbálu. Ale protože pohodový stav u muzikantů fungoval stále lépe a lépe, začali se věnovat vlastní tvorbě. Vznikaly balady pro střední generaci s účinkem na bolavou duši. Texty a hudbu složila zpěvačka a jedna ze zakládajících členů kapely Irena Kanovská.
Pohoda5 se řídí mottem: Když ti hrabe v hlavě hochu, zastav se a bav se trochu. Čím víc malých radostí, tím méně velkých starostí.

"Píšu písničky pro kamarády a tak jsem si řekla, proč bych nenapsala něco sobě. Vznikla taková autobiografie s názvem Bosorky. Je to písnička pro mě, za odvahu, že jsem tady na tomto podiu," řekla Irena Kanovská.

 

Pokřtít nové CD přijela do Klubu Teplo ostravská zpěvačka Věra Špinarová, která má blízko k Přerovu. V 90. letech zpívala s přerovskou kapelou Pirillo a loni nazpívala s Jardou Macíčkem, frontmannem kapely Hezky česky, duet Padá hvězda.
"Ať se vám chlapci a děvčata daří,"popřála Pohodě5 Věra Špinarová. "Dnes tu nemám kapelu, ale jsem profík, tak to zvládnu. Máte tu pěknej sál, nevěděla jsem to, já zpívám v nároďáku," dodala ostravská star. I přesto, že byla bez kapely, rozpohybovala publikum. Malá vzrůstem, ale velká hlasem. Její Bílou Jawu 250 si s ní zpívali skoro všichni.

 

Foto